Последни материали
Мария Димитрова
Студент
Студент
Сподели нов файл на тема » Методика на социално- педагогическите въздействия « в научна област » Педагогика - Социална «
Антон Каро
Студент
Студент
Сподели нов файл на тема » Основи на сугестологията « в научна област » Педагогика «
Анонимно споделяне
Студент
Студент
Сподели нов файл на тема » ЕКСТРЕМНИ СПОРТОВЕ В БЪЛГАРИЯ « в научна област » Счетоводство и финанси «
Последни въпроси
Десислава Тимова
Студент
Студент
Имам нужда от помощ по дисциплина »Социална Педагогика« в научна област »Педагогика«
Петрана Пулевска
Студент
Студент
Имам нужда от помощ по дисциплина »Клинична психология« в научна област »Психология«
Андриана Петрова
Студент
Студент
Имам нужда от помощ по дисциплина »Обща и възрастова психология« в научна област »Психология«
Тук можете да помогнете на Ваш колега. Отговорът с най-много благодарности се счита за най-добър. Важно е да си помагаме!
Зададен от: | ||
---|---|---|
Студент | Отговори: 3 Преглеждания: 1979 |
Ваш колега има нужда от файл?
Можете да споделяте учебни материали директно в платформата! Така те ще бъдат полезни и за други Ваши колеги. След като споделите файл, Вие можете да поставите линк към него, като отговор на въпроса. Благодарим Ви!
ВНИМАНИЕ!
Предлагането на платени услуги за изготвяне/предоставяне на материали е и винаги е било забранено в платформата! Нарушението на това правило ще води до деактиваране на профила.
От: Александра Воденичарска
Висше училище: Великотърновски университет "Св.Св.Кирил и Методий"
24.11.2017, 23:19
Висше училище: Великотърновски университет "Св.Св.Кирил и Методий"
24.11.2017, 23:19
Служителката е назначена с трудов договор, следователно е служебно правоотношение. Тя има право да е вписана в съда като вещо лице, освен в случаите, в които друго не е упоменато в договора ѝ. Освен АПК, може да използвате и ЗМС, ЗВЛ, мисля че и ЗАНН. Заповедта не може да се обжалва пред Окръжен съд, а пред Административен, мисля че дори и да е двуистанционно пак не може.. УСПЕХ!
Благодаря (5)От: Пламен Стефанов
Висше училище: Софийски Университет "Св. Климент Охридски"
25.11.2017, 09:30
Висше училище: Софийски Университет "Св. Климент Охридски"
25.11.2017, 09:30
Казусът ти е трудовоправен и общо взето е избистрен с малоумщина. Въпросите, които са зададени нямат нищо общо с естеството на спора. Въпросите са зададени, за да се види дали разбирате същността на административното производство.Единствените закони, които може да използваш са ЗМСМА и АПК. ЗАНН е за констатиране на адм. нарушения и налагане на наказания с постановление. В случая се издава заповед на кмет, която е индивидуален административен акт по смисъла на АПК. Обжалването в съдебна фаза е пред адм. съд и после пред ВАС и това е всичко. А правомощията на кмета и правното му положение ще ги намериш изписани в ЗМСМА. Правната характеристика на ИАА в АПК е ясно посочена и се вижда на какви критерии следва да отговаря. А относно самата заповед, тя е абсолютно незаконна, тъй като глобите и удръжките са абсолютно забранени като санкция по трудови или служебни правоотношения.
Благодаря (3)От: Наско Малинов
Висше училище: УНСС
26.01.2018, 13:47
Висше училище: УНСС
26.01.2018, 13:47
Здравейте,
В съответния спор имаме 2 отношения - едното е със съда, а другото е със общинската администрация. Намалянето на 20 % от заплатата на С.М. е по смисъла на Кодекса на труда и следователно е трудово правоотношение, а не административно. Според чл.45 ЗМСМА, където е упоменато за ролята на кмета и по смисъла на същия този член - заповедта му НЕ Е административен акт. Още повече, че тук роля на Окръжен съд не можем да намерим, би следвало да е пред Административен съд, защото там се обжалват АА. Отношението между нея и съда не е административно правоотношение. Невъзможно е съдът да разгледа този иск. Заповедта е нищожна и делото се прекратява.
Благодаря (0)В съответния спор имаме 2 отношения - едното е със съда, а другото е със общинската администрация. Намалянето на 20 % от заплатата на С.М. е по смисъла на Кодекса на труда и следователно е трудово правоотношение, а не административно. Според чл.45 ЗМСМА, където е упоменато за ролята на кмета и по смисъла на същия този член - заповедта му НЕ Е административен акт. Още повече, че тук роля на Окръжен съд не можем да намерим, би следвало да е пред Административен съд, защото там се обжалват АА. Отношението между нея и съда не е административно правоотношение. Невъзможно е съдът да разгледа този иск. Заповедта е нищожна и делото се прекратява.